Ülkemizdeki En Güzel Kayak Merkezleri

Ülkemiz, güzelliği ile insanı mest etmeyi başaran bir doğaya sahiptir. Yazın, tabiatüstü güzelliklere sahip kumsallarıyla, kışınsa dünyanın hiçbir yerinde bulunamayacak asil dağlarıyla insanlara harika tatil imkanları sunar.

Ülkemizdeki En Güzel Kayak Merkezleri

Ülkemizin farklı yerlerinde bulunan kayak merkezleri, her yıl sayısız insana ev sahipliği yapar ve gerek iç gerek dış turizm için büyük önem arz eder.

Kışın yaklaşması ile birlikte pek çok kimse de bir sonraki yarıyıl tatilinde hangi kayak merkezine gideceğine karar vermek adına ülkemizdeki kayak merkezleriyle ilgili araştırmalarına başlamıştır.

Eğer siz de kış tatilinizi ailenizle, arkadaşlarınızla ya da tek başınıza ülkemizdeki onlarca kayak merkezinden birinde değerlendirmek istiyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Uludağ Kayak Merkezi

Ülkemizin nadide güzelliklerinden olan Uludağ; hepimizin adını duyduğu, bazılarımızın zaman zaman gidip olağanüstü doğasının tadını çıkardığı bir dağ ve kayak merkezidir.

Özellikle kış aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Uludağ Kayak Merkezi, 20 adet kayak pistine sahiptir. Bu pistler kendi aralarında kolay, orta ve zor olmak üzere üç zorluğa ayrılır.

Maden Pisti isimli olan pist ise Uludağ’daki en zor ve en uzun pisttir. 2000 metreye yakın olan bu pistte kayak yapmak genellikle tecrübeli kayakçıların harcıdır.

Uludağ Canlı Mobese İzle

Kayak ekipmanlarınız yoksa Uludağ’a gönül rahatlığı ile gelebilirsiniz zira burada yer alan pek çok dükkân size günlük kayak ekipmanı kiralamaktadır. Aynı zamanda Uludağ’da yer alan 8 adet trekking parkuru da doğa yürüyüşü yapmayı sevenlere açıktır.

Kartalkaya Kayak Merkezi

Bolu sınırları içerisinde yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi; gerek doğası ile gerek barındırdığı tesisler ile kayakçılara ihtiyaç duydukları her şeyi sunuyor.

Ankara gibi civar illere de yakın olan Kartalkaya Kayak Merkezi; kış sporları ile ilgilenen herkese hitap etmektedir.

Kartalkaya Kayak Merkezi; Karadeniz’in batısındaki en yüksek noktalardan birisi olan Köroğlu Dağlarının yamaçlarına kurulmuştur.

http://www.canlimobese.com/bolu-kartalkaya-canli-mobese-kameralari/

Bunun yanında Ocak ve Şubat aylarında kar kalınlığının 2 metreyi bulmasıyla birlikte Kartalkaya, kayak severler için bir cennet haline geliyor.

Konaklama söz konusu olduğunda da Kartalkaya çevresinde bulunan oteller her zaman ziyaretçilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.        Bunun yanı sıra Sarıalan Yaylası’nda bulunan kiralık evler de daha uygun fiyatlı alternatifler arayan kişilerin ilk tercihleri arasındadır.

Erciyes Kayak Merkezi

Ülkemizdeki en büyük kayak merkezleri arasında yer almakta olan Erciyes Kayak Merkezi; kayak severlerin de genellikle ilk tercihleri arasındadır.

Sadece kayak imkanları ile değil aynı zamanda sunduğu konaklama imkanları ile de dikkat çekmekte olan Erciyes Kayak Merkezi; 41 adet kayak pistiyle yeni başlayanlardan en tecrübelilere tüm kayakçılara hizmet sunar.

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi Canlı Mobese İzle


Bu kayak merkezlerinden en uzun olanı 4210 metre iken en kısası 230 metreliktir. Erciyes Kayak Merkezi’ndeki mekanik tesisler de saatte 26.750 kişilik taşıma kapasitesine sahiptir.

Kayseri Erciyes Canlı Mobese İzle

Erciyes Kayak Merkezi, çevresindeki oteller ve dağ evleri ile ziyaretçilerine çeşitli konaklama imkanları da sunmaktadır.

Palandöken Kayak Merkezi

Ülkemizin en bilinen kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken Kayak Merkezi; ülkemizin en güzel illerinden olan Erzurum’da yer almaktadır.

Palandöken Kayak Merkezi’nde yer alan pistler, dünyanın en dik kayak pistleri arasındadır. Bu özelliği sebebiyle Palandöken, New York Times gazetesinde bile adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Erzurum Palandöken Canlı Kamera İzle

Palandöken Kayak Merkezi’nde 24 adet pist yer almaktadır; bu pistlerin zorlukları ise 4 doğal, 8 başlangıç seviyesi, 9 orta düzey, 3 usta seviye şeklindedir.

Palandöken Kayak Merkezi’nde yer alan 5,6 kilometrelik aydınlatılmış pist ise gece kayağı yapmaya olanak tanımaktadır.

Kayak merkezi çevresinde yer alan oteller ve tesisler konaklama konusunda ziyaretçilere çeşitli imkanlar sağlamaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi

Ülkemizin en yeni kayak merkezleri arasında yer almakta olan Kartepe Kayak Merkezi; 17 adet pisti ve çeşitli konaklama imkanları ile ziyaretçilerin hizmetindedir.

Bu yıl kış tatilinizi nerede geçireceğinize henüz karar vermediyseniz Kartepe kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken bir seçenektir.

Kocaeli Kartepe Canlı Mobese İzle

Harika doğası ve ziyaretçilere sunduğu olanaklar sayesinde Kartepe Kayak Merkezi klasik kayak merkezlerinin yanında iyi bir alternatif olarak durmaktadır.

Konaklama konusunda ise Kartepe’de yer alan oteller ve kiralık daireler, farklı bütçelere sahip olan ziyaretçilere konaklama imkanız sunmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.