Köyceğiz Gölü

Köyceğiz Gölü gezilecek yerler içinde doğal güzellikleri ile çok sayıda yer bulunur. Buraya gelenlerin ziyaret etmeden gitmedikleri en meşhur yer Ekincik Koyu`dur.

Köyceğiz Gölü

Bu koyu yaz döneminde turistlerin yanı sıra tekne sahipleri de sık sık ziyaret ederler. Denizin temizliği, doğal manzarası ve dinginliği bu yerin en çok tercih edilmesinin en büyük nedenleridir.

Ağla Yaylası ve Sultaniye Kaplıcaları, Köyceğiz Gölü gezilecek yerler arasında yer alan diğer mekanlardır.

Köyceğiz Gölü Nerededir?

Köyceğiz Gölü, Muğla`nın güneydoğusunda yer alır. Menteşe yöresi olarak da bilinen bu bölgenin en meşhur ve en çok ziyaretçi akınına uğrayan göllerinden biridir.

Muğla Köyceğiz Köyü

Muğla Köyceğiz Köyü

Bu bölgeye hem ülkemizden hem de yurt dışından çok sayıda kişi yaz mevsiminde gelmektedir. Ayrıca bölgede yaşayan yerli halk da yıl boyunca Köyceğiz bölgesinde ikamet ederler.

Köyceğiz Gölü Tarihi

Köyceğiz Gölü tarihi, oldukça eski bir döneme dayanır. Çünkü Yunan Tanrılarının bu bölgelerde yaşam sürdükleri tarihçiler tarafından kabul edilmektedir.

Köyceğiz Gölü Tarihi

Köyceğiz Gölü Tarihi

Hatta günümüzde de yapılan çalışmalarda hala eksi kalıntılara ulaşılmaktadır. Köyceğiz Gölü, tektonik olaylar sonrasında sular altında kalmış ve önünü Dalaman Çayı`nın taşıdığı alüvyon topraklar tıkamıştır.

Bu sayede ortaya alüvyon set gölü çıkmıştır. Bu alan şu anda her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Köyceğiz Gölü Nasıl Gidilir?

Köyceğiz Gölü Nasıl Gidilir

Köyceğiz Gölü Nasıl Gidilir

Köyceğiz Gölü`ne Muğla yolu üzerinden gidilir. Muğla iline gelen kişiler daha sonra Köyceğiz ilçesine gitmelidirler.

Kendi araçları ile gelen vatandaşlar Köyceğiz ilçesine girdikten sonra Köyceğiz Gölü tabelasını takip ederek kolay bir şekilde göle ulaşabilirler.

Kendi araçları olmayanlar ya da aracı ile gitme imkanı bulunmayanlar Muğla merkeze geldiklerinde Köyceğiz dolmuşlarına binerek Köyceğiz Gölü`ne gidebilirler.

Köyceğiz Gölü Gezilecek Yerler

Köyceğiz Gölü gezilecek yerler arasında pek çok yer bulunmaktadır. Buraya gelenler Köyceğiz Gölü etrafında gezintiye çıkarak doğa yürüyüşü yapabilirler.

Daha sonra Ekincik Koyu ziyaretinde bulunarak tertemiz ve sakin denizin tadını çıkarabilirler.

Köycegiz Gölü Gezilecek Yerler

Köycegiz Gölü Gezilecek Yerler

Yuvarlakçay ise eşsiz doğası ile Köyceğiz Gölü`ne gelenler tarafından gezilmesi gereken yerler arasında bulunur.

Kendilerini doğanın serin kollarına bırakmak ve temiz yayla havasını solumak isteyenler Ağla Yaylası`nı gezebilirler. Son olarak kaplıca sularına girip şifa bulmak isteyenler Sultaniye Kaplıcalarına gidebilirler.

Köyceğiz Gölü`nde Konaklama

Köyceğiz Gölü`nde konaklama imkanı sunan pek çok yer bulunmaktadır. Gölün hemen yanından başlayıp şehrin tamamına yayılan konaklama tesislerinde her bütçeye uygun hizmet verilmektedir.

Köyceğiz Gölü`nde Konaklama

Oteller, bungalow evler, günlük kiralık daireler, villalar, pansiyonlar ve apartlar konaklamak için sayılabilecek yerlerdir. Göle ve turistlik bölgelere yakın alanlarda konaklama ücretleri, ilçedeki diğer bölgelere göre daha pahalıdır.

Ayrıca bu bölgede evleri ve villaları bulunan yerel halk, yaz döneminde tatilcilere mülklerini kiraya vermektedirler. Yaz döneminde Köyceğiz Gölü ziyaretinde bulunacak kişilerin çok önceden konaklama tesislerinden yer ayırtmaları daha iyi olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.