Sapanca Gölü

Eşsiz Doğası, manzarası ve mesire alanları ile sizlerde yeşillikle ile dolu bir gün geçirmenizi sağlayacak mükemmel bir yer. Kocaeli şehir merkezine 33 km uzaklıkta olan bu doğa harikası yeri mutlaka keşfetmelisiniz.

Sapanca Gölü

Sapanca Gölü Nerededir

Sakarya ilinin 12 Km batısında yer alan göl Doğu marmara bölgesinde yer almaktadır. Kocaeli ilinin şehir mezkezine olan uzaklığı ise 33 kilometredir. Kocaeli/Sakarya

Sapanca Gölü Havadan Kamera İzle

Sapanca Gölünün Tarihi

Sakarya Sapanca Gölü

Sakarya Sapanca Gölü

Eski kaynaklarda ismi Ayan gölü olarak geçen Sapanca gölü Sakarya ile Kocaeeli sınırlarının içerinde yer almaktadır. Sakarya ve Gölün tarihi ise Milattan Önce 1200’lü yıllara kadar uzanabilmektedir. Göl ile ilgili bir çok rivayette nesilden nesile anlatılmıştır.

Sapanca Gölünün Uzunluğu

Sapanca Gölünün çevresi boyunca harika yürüyüşler yapabileceğiniz alanlar oldukça geniştir. Yaklaşık 16 km boyunda olan bu doğa harikası alanı keşfetmek ise oldukça keyif verici.

Sapanca Gölü Kıyısı

Sapanca Gölü Kıyısı

Sapanca Gölüne Nasıl Gidebilirim

Bu doğa harikası yere nasıl varacağınız sizin ulaşım imkanlarınıza bağlı. Özel aracınız ile Sakarya şehir merkezine ulaştıktan sonra kolayca göle gidebilmek mümkün. Ziyaretçiler genelde kendi özel araçları ile ulaşım sağlamaktalar. Ancak özel aracı olmayanlar otobüs ile Sakarya otogarına ulaştıktan sonra buradan devamlı göle hareket eden dolmuşlar ile göle ulaşabilmekteler.

Sapanca Gölünde Neler Yapılabilir

Sapanca Gölü Sosyal Tesisler

Sapanca Gölü Sosyal Tesisler

Sapanca ilçesinde bir çok konaklama ve turizm tesisi yer almaktadır. Gölün etrafında Restourantlar  ve bir çok sosyal tesis bulunmaktadır.

Sakarya Canlı

Gölde tekne ile güzel bir gezinti yapabilir ve gece bu alanlarda konaklayabilirsiniz. Gölün etrafında manzarayı seyredebilir, harika fotoğralar ve videolar çekebilir, piknik yapıp sandalyenizde harika bir gün geçirebilirsiniz. Kırkpınar sahilinde doğa ile iç içe sakin bir yürüyüş size çok iyi gelebilir.

Sapanca Gölü Uydu Görüntüsü

Sapanca Gölü Uydu Görüntüsü

Sapanca Gölü Gezilecek Yerler Videosu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.