Galata Köprüsü Rehberi

Galata köprüsü; İstanbul’un renkli ışıkları, binlerce insanın günlük telaşları ve akan trafiğin ortasında, tarihe şahitlik eden bir mekan.

Galata Köprüsü Rehberi

Balık tutmak ise; şüphesiz ki kimi için bir tutku, kimi için ise bir öğün azık çıkartma fırsatı.

Çok eski tarihlerden bu yana İstanbul’da kalabalıklar içerisinde balık tutarak huzuru bulmak isteyenlerin uğrak noktası haline gelen Galata’da, sabahın ilk ışıklarından gece geç vakitlere kadar balık tutan insanları görmek mümkün.

Galata Köprüsü

Galata Köprüsü

Galata köprüsü; muhteşem Süleymaniye Cami silüeti ve eşsiz boğaz manzarası ile oltalarını Bismillah’larla denize sallayan amatör balıkçılar için uzun yıllardır vazgeçilmez bir yer haline gelmiştir. Galata’yı bir bakıma insanların, balığın ve köprünün birlikteliği olarak özetleyebiliriz. Tarihi Galata Köprüsünü canlı izlemek için http://www.canlimobese.com/eminonu-galata-koprusu-canli-mobese-izle/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Günün her saati demişken şunu da belirtmemiz gerekiyor. Aslında burada yılın her saati balık avlayabilirsiniz. Çünkü balıklar her mevsim, Haliç’te yemlenmek için Galata köprüsü güzergahını muhakkak kullanıyorlar. Bu özelliği ile burada; istavrit, mezgit, izmarit, kefal, çinekop, lüfer, palamut gibi hemen hemen her türden balık avlamak da mümkün oluyor.

Galata köprüsünde balık tutarken bu köprüye özel olta, kamış tutucular ve yemler kullanmanız boş dönmemeniz açısından çok önemli.

Gece Galata Köprüsü

Gece Galata Köprüsü

Eğer bunları nasıl edineceğim diye düşünüyorsanız cevabı çok basit. Köprü üzerinde her türlü olta ve yemleri tedarik edebileceğiniz malzemeciler bulunuyor. Üstelik bu malzemecilerin neredeyse tamamı sizlere bu konuda kısa eğitimler vermekten de üşenmiyorlar.

Bir başka özelliği ise, ustasından amatörüne onlarca balıkçının doldurduğu köprüde kurulan güzel arkadaşlıklar ve tadına doyulmaz sohbetler. Sohbetlerin konusuna ise doğal olarak kimin daha usta, kimin daha çok balık tuttuğu üzerine oluyor.

Günlük hayatın sıkıntılarından kurtulmak, şehrin kalabalığı içerisinde keyifli zaman geçirmek ve bunun yanında kovanızı da doldurmak istiyorsanız, o zaman Galata köprüsünün sizin için mükemmel bir tercih olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca İstanbulu https://www.canlimobese.com/mobese/turkiye/istanbul/ canlı izleyebilirsiniz.

Galata Köprüsü Uydu Görüntüsü

Galata Köprüsü Uydu Görüntüsü

Galata Köprüsü Uydu Görüntüsü

Galata Köprüsü Havadan Kamera Görüntüleri

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.