Bafa Gölü Gezilecek Yerler

Bafa Gölü gezilecek yerler içinde göl manzaralı yürüyüş yolları ön plana çıkar. Gölün etrafında bulunan dağlık alanın içinden geçen yollarda yürümek insanları huzurlu eder.

Bafa Gölü Gezilecek Yerler

Gölün çevresinde yer alan işletmelerde de vakit geçirmek mümkündür. Burada çay içip sohbet etmek, tarihî mekanlardan oluşan yapıları incelemek yapılabilecek diğer eylemlerdir.

Bafa Gölü Nerededir?

Bafa Gölü, Muğla ve Aydın illeri sınırında yer alır. Menderes Deltası`nın güneydoğu bölümünde bulunan göl, Menteşe Dağlarının arasına saklanmış gibidir.

Bafa Gölü Manzara

Bafa Gölü Manzara

Bu göl 16 kilometre uzunluğuna ve 6 kilometre genişliğindedir. Gölün en derin yeri ise yaklaşık olarak 21 metre kadardır. Ege Bölgesi`nde yer alan Bafa Gölü, aynı zamanda Türkiye`nin tatlı su varlıklarından bir tanesidir.

Bafa Gölü Tarihi

Bafa Gölü tarihi M.Ö. 4. yüzyıla dayanır. Heraklia kentinde bulunan liman, zaman içinde biriken alüvyon toplarlar sayesinde denizle olan bağını koparmıştır.

Bafa Gölü Tarihi

Bafa Gölü Tarihi

Böylece ortaya Ege Bölgesi`nin en büyük gölü çıkmıştır. Diğer adı Çamiçi olan Bafa Gölü, 1994 yılında bakanlık tarafından koruma altına alınmıştır. Günümüzde ise pek çok kişi tarafından ziyaret edilmeye devam etmektedir.

Bafa Gölü Nasıl Gidilir?

Bafa Gölü`ne özel araçlar ile ya da toplu taşıma araçları ile gidilebilir. Kendi araçları ile gitmek isteyen kişiler Aydın ve Muğla yolunu takip ederek göle ulaşabilirler.

Bafa Gölü Nasıl Gidilir

Bafa Gölü Nasıl Gidilir

Toplu taşıma ile gitmek isteyenler ise şehir merkezine ulaştıktan sonra Bafa Gölü tarafına giden araçlara binebilirler. Göle gitmek için bir diğer seçecek ise turlardır. Turlara belli bir miktar ücret ödedikten sonra rehberler eşliğinde göle gidilebilir.

Bafa Gölü Gezilecek Yerler

Bafa Gölü gezilecek yerler denildiğinde akla ilk olarak göl çevresinde yer alan yürüyüş yolları gelir. Ziyaretçiler buralarda yürüyüş yaparak gölün keyfini çıkarabilirler.

Bafa Gölü Gezilecek Yerler

Bafa Gölü Gezilecek Yerler

Kapıkırı Köyü de Bafa Gölü ziyareti sırasında gezilmeye değer yerler arasında bulunur. Bunların dışında gölün içinde yer alan tekne turlarına katılarak gölün gizemli yerlerini keşfetmek mümkündür.

İkiz Adalar, Menet Adası, Kahveasar Adası ve tarihi kayalık alanlar da gezilip görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır.

Bafa Gölü Görülecek Yerler

Bafa Gölü Görülecek Yerler

Ayrıca Bafa Gölü gezisi yapacak kişiler zeytin hasadı döneminde geldiklerinde zeytin toplama etkinliklerine katılarak güzel vakit geçirebilirler. Kısacası her yaştan ve milletten ziyaretçiler, Bafa Gölü`ne geldiklerinde kendilerine göre gezebilecek bir yer bulabilirler.

Bafa Gölü`nde Konaklama

Bafa Gölü`nde konaklama yapmak üzere çok sayıda otel bulunur. Bu alan özellikle yaz döneminde tatilcilerin akın ettikleri yerler arasında bulunduğu için çevresi genelde oteller ile doludur.

Bafa Gölü Konaklama

Bafa Gölü Konaklama

Hem lüks otellere hem de daha mütevazı otellere bu bölgede rastlanabilir. Otellerin dışında çevrede yer alan günlük evlerde konaklama şansı da bulunur.

Göl çevresinde yer alan köylerde konaklama imkanı veren bazı işletmeler de mevcuttur. Köy evi tarzında dizayn edilmiş bu işletmelerde kalırken insanlar kendilerini tamamen doğa ve köy havası ile baş başa bulurlar.

Bafa Gölü Uydu Görüntüsü

Bafa Gölü Uydu Görüntüsü

Bafa Gölü Uydu Görüntüsü

Bafa Gölü Havadan Drone Kamera Çekimi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.